Pire Savaşı

Kan emerek beslenen haşere türlerine ait olan hastalık bulaştırma tehlikesi, pirelerde de üst düzeydedir. Tehlikeli hastalıkların yayılmasına neden olan pireyi yok etmek için ilaçlama yaptırılması şarttır. 
Pire doğal yollar ile yapılan mücadelelerle yok edilememektedir. Temel nedeni, bu haşerelerin oldukça küçük yapılı olması, geceleri aktif olması ve hızlı çoğalmasıdır.  Pire ilaçlama yapılmadığı sürece zarar vermeye devam eden ve sıcak havalarda çok daha hızlı üreyen bu haşerelere karşı önlem alınmadığı takdirde, hızlı bir şekilde çoğalmaya devam etmesi nedeniyle yok edilmeleri zorlaşacaktır.
Pire şikâyeti olan yerlerin yakınında kedi ve ya köpek varsa pire ilaçlaması yapılsa dahi tam anlamıyla temizlenmemiş olur . Öncelikle  hayvanların alandan uzaklaştırılması gereklidir. Hayvanların ise ayrıca bir veterinere ilaçlattırılması ve daha sonra pireli alanların ilaçlanması  hayvanlar için daha uygundur.
Pire çok ufak bir haşere olduğu için gözle görülmesi ve fark edilmesi oldukça zordur ve çoğu zaman fark edilemediklerinden dolayı bu haşerelere karşı önlem alınması için geç kalınmış olabilir.
İnsanlar bu haşereler ile karşılaştıklarında ya da bazı belirtilerini gördüklerinde, her alana geçebilme durumlarını düşünerek pire ilaçlama uygulatmalıdırlar.
Bu parazitlerden kurtulmak için tek yöntem sıvı ilaçlamadır. Zira toz, jel ya da katı ilaçlar, bu canlıları yok etme konusunda başarısızdır.
Ev, bahçe, iş yeri, fabrika gibi alanlar başta olmak üzere her bölgede yapılabilen ilaçlama için, genel uygulamalar daha etkili sonuç verir. Her alana kolayca yayılabildiğinden, bu haşerelerin yoğun olarak görüldüğü bölgelerin ilaçlanması yeterli olmaz. Pireler, havaların ısınmasıyla birlikte, yalnızca dış mekânlarda değil, kapalı alanlarda da sıkça görülmeye başlar. 
İlaçlama yaptırmak gerektiği gibi, uygulamaların ertelenmesi ve pire ile mücadelenin geç yapılması, bu haşerelerin yok edilmesini zorlaştıracaktır. Bu nedenle evde pire görülmesi durumunda, acil şekilde ilaçlama yaptırılması şarttır. Bu canlıları yok etmek için yapılan uygulamalarda, profesyonel şirketlerin tercih edilmesi ve kaliteli şekilde uygulama yapılması gerekmektedir.
İzmir ilaçlama bünyesinde gerçekleştirmiş olduğumuz pire ilaçlama hizmetlerimiz, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ve tecrübeli ilaçlama ekipleri ile gerçekleştirilmektedir.
 

Hemen Ara(0850) 303-5181
89 ms