Okul İlaçlaması

Haşere ile mücadelede en hassas davranılacak mekanların başında eğitim kurumları gelmektedir. Eğitim kurumu olan okulların düzenli aralıklarla ilaçlanması çok önemlidir. Haşerelerin en çok olduğu yerlerden biridir okullar. Bu yüzden belirli zamanlarda ilaçlama yapmaya özen gösterilmelidir. İlaçlanma olmazsa haşerelerin çocuklarımıza zararları olabilir. Bulaşıcı hastalıklara, alerjik rahatsızlıklara neden olabilir.
Geleceğimiz olan çocuklarımız yılın büyük bir zamanında vakitlerini burada geçirmektedirler. Virüs ve mikropların çoğalması ciddi sağlık sorunlarını da  beraberinde getirmektedir. Bu yüzden okul ilaçlama oldukça önemlidir.
Genellikle haşerelerle mücadele eden kişiler kendi yöntemlerini kullanarak ilaçlama yapmaktadır fakat kişiler tarafından satın alınan haşere ilaçları bir işe yaramayacaktır. Aksine daha çok zarar verebilir. Kalıcı bir şekilde yok olmalarına yardımcı olmaz. Üstelik yıl boyu geçmeyen grip, soğuk algınlığı… Gibi hastalıkların da yaşam alanlarında haşerelerin olmasından kaynaklı da olabilir.  Uzun süre bu alanda yaşamını sürdüren mikrop ve bakteriler, solunum ve cilt yoluyla çocukların vücuduna dahil olur ve bağışıklık sistemine müdahale eder.
En çok dikkat ve hijyen gerektiren yerlerden biri aslında kantinlerdir. Birçok gıda malzemesi  bulunuyor ve haşerelerin yiyeceklerin üstünde mikrop bırakma olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden düzenli bir ilaçlama yapılması şarttır.
Okuldaki izbe ve kullanılmayan mekanlar da ilaçlama alanına dahil edilmeli, hatta en çok buralarda yoğunlaşılmalıdır. Çünkü haşereler en çok buralarda olur.
Okul ilaçlama yapılırken sadece binaların değil bahçelerinde ilaçlama yapılması gerekir. Ayrıca okul bahçesinde aşırı ağaçların, otların ve yüksek çimenlerin bulunduğu alanlar varsa burada ilaçlama yapılmalıdır.
Bunların yanı sıra rutubetli alanlar temizlenmeli, kullanılmayan bölümlerde düzenli temizlik yapılmalı.
Bu işlemler çocuklar okulda yokken yapılmalıdır. Bu nedenle okul ilaçlama için en doğru zaman okulların tatil olduğu yaz dönemleridir.
Yasal yöntemler kullanılıp güvenilir hizmet aldığımızdan emin olmalıyız. Kullanılan ilaçların içerisinde kimyasal madde bulunmamalıdır. Kimyasal ilaçlardan oluşabilecek bulaşmalar küçük yaştaki çocukları hızlı bir şekilde etkiler. Bu nedenle eğitim kurumlarında doğru yöntem ve yasal ilaçlar kullanılmasına son derece dikkat edilmelidir.
Kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olduğundan emin olunmalıdır. 
Diğer önemli bir konu zamanında ilaçlamadır. Tüm ilaçlama uzman personellerimiz tarafından yapılmakta, çözüm için gereken tedbirlerin alınması yine uzmanlarımız aracılığıyla yapılmaktadır.
Bunun için Ankara ilaçlama her zaman vaktinde size hizmet vermektedir.
 
 

Hemen Ara(0850) 303-5181
70 ms