Biyosidal Ürün Nedir?

Biyosidal Ürünler; Bir veya birden fazla aktif madde içeren, kullanıma hazır halde satışa sunulmuş, kimyasal veya biyolojik açıdan herhangi bir zararlı organizma üzerinde kontrol edici etki gösteren veya hareketini kısıtlayan, zararsız kılan, yok eden aktif madde ve preparatlardır.


Biyosit. Biyositler, bir veya birden fazla aktif maddenin karışımıyla oluşan, bakteri, mantar, su yosunu, küf veya maya içeren mikroorganizmaları kontrol edici veya öldürücü etkisi olan kimyasal maddelerdir.

Kelime olarak biyositten türemiş olan biyosidal ürünler hayatımızda genişçe yer kaplamaktadır. Kullandığımız birçok ürün biyosidal ürün sınıfındadır. Özellikle hijyen ve dezenfeksiyon amacıyla kullanılan bu ürünler sayesinde sağlıklı şekilde yaşayabiliyoruz.

Haşere kontrol kimyasalları da zararlı mücadelesinde kullanıldığı için biyosidal ürün sınıfında ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanımı ve satışı için yetkinlik gerekmektedir. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı biyosidal ürün uygulayıcı eğitimleri organize ederek bu tip ürünlerin daha bilinçli tüketilmesini sağlamaya çalışmaktadır.
Hemen Ara(0850) 303-5181