Rüzgârgülü ve Enerji Santrali İlaçlaması

Rüzgargülü Nedir ?

Rüzgârgülleri farklı bileşenlerin birbirine bağlı olduğu güçlü bir makinadır. Kurulan tribünlerin verimli çalışması, aksaklıkların yaşanmaması adına bakımlarının yapılması çok önemlidir. Bu bakım aşamaları arasında pest kontrol de bulunmaktadır. 

Rüzgargülü Bakımı 

Rüzgargüllerinin dış etkenlere ve arızalara karşı korunması gereklidir. Rüzgârgüllerinde kablo ekleri arızaların en büyük kaynağıdır. Kablo kanalı taş ve kesici cisimlerden arındırılmalıdır. Bu noktada kablo kanalında pest kontrol de önem kazanmaktadır. Kablo kanalına girebilecek herhangi bir kemirgen/haşere türü bağlantılara zarar verebilir. Hızlı üreme ve toplu yaşama özellikleri nedeniyle yuvalandıkları bölgeleri haşereler gibi istila eden fareler, her şeyi kemirebilmelerini ve ısırabilmelerini sağlayan çok güçlü dişlere sahiptir.

Ne kadar aralıklarla İlaçlama Hizmeti Verilmedir ?

Genel olarak rüzgârgüllerinde, haşere kontrol düzenli periyotlar halinde her ay yapılmalıdır. İlaçlama, profesyonel firmalar tarafından üretilen çevreyi ve insan sağlığını tehdit etmeyen ürünler konusunda uzman ekip ve ekipmanlara sahip ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Standart uygulamalarda istasyon kurulumu ile kemirgen mücadelesi sağlanır. Belli aralıklarla belli noktalara iç ve dış alan olmak üzere canlı yakalama istasyonları kurulur. Fare istasyonunda yer alan zehirli yemi yiyen fareler genelde 3-5 gün içerisinde ölmektedir. Bu açıdan fare istasyonu çok sık kontrol edilmeli, yemlerin tüketip tükenmediği kontrol edilmelidir. Uygulayıcı periyotlarında tüketimleri girerek hangi noktada ne kadar yem tüketimi olduğunu analiz edebilir ve buna göre risk analizi çıkarabilir. Bir diğer uygulama Dijital İstasyonlardır. Zararlı grubuna giren canlıların yaşam döngülerinin araştırılması ve analizleri sonucu geliştirilmiş, sıralı düzende belli aşamalarla uygulanan profesyonel dijital kontrol sistemidir. En uzak noktadaki rüzgâr türbinine kurulan Dijital istasyon ile tribünleri ve santrali uzaktan kontrol edebilirsiniz. Dijital İstasyon ile hava nem oranına göre hangi zaman diliminde ve şartlar altında hangi haşere türünün gözlemlendiği kayıt altına alınır. Elde edilen veriler analiz edilir ve ekstra önlemler sağlanır. Kısa sürede kesin sonuç elde edilen ayrıca sağlığı tehlikeye atmadan ve hiçbir sorun yaşanmadan sonuç alınan bu yöntemler için mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Bu yöntem sadece kemirgenler için değil tüm haşereler  için de etkili bir yöntemdir.

ilaclat.com olarak her zaman her alanda yanınızdayız.  

Hemen Ara(0850) 303-5181