ANAOKULU DEZENFEKSİYONU

ilaçlama
ilaçlama

İnsan sağlığı açısından son derece tehlikeli olan haşereler bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan hastalıklara yetişkinlerden daha fazla yakalanma riski taşıyan çocuklar için tehlikeyi artırmaktadır. Haşereler pek çok hastalığın kaynağıdır. 

Yaz sonunda başlayan ve bir sonraki yılın bahar aylarının sonuna dek süren eğitim-öğretim dönemi macerası boyunca; öğrenciler günün en büyük kısmını okulda geçirmektedir. Çocukların; gün için ders işlediği, yemek yediği, tenefüste oyun oynadığı sınıflarda hijyen ve güvenlik konusunda tek bir pürüz dahi olmamalıdır. Aileler, çocuklarının güvenli ve sağlıklı ortamlarda en iyi eğitimi alması için pek çok eğitim kurumunu gezerek en doğru okulu arar. Fakat, bu arayışın sonunda seçilen okul, sahiden daha hijyenik ve çocukların sağlığı için daha güvenli midir? Şöyle ki, yüzeysel temizlikte, yani görünen kirlerin giderilmesinde son derece iyi olunsa da; asıl sıkıntı gözle görülmeyen pisliklerdir. Yani mikroplar ve haşereler. Özellikle akşamları aktif olan ve gündüz saklanan haşereler, pis yerlerde dolaşarak topladıkları haşereleri gezindikleri alanlara bırakırlar. Bu alanlara temas eden çocuklar, dirençlerinin de zayıf olması sebebiyle kolayca hastalanır. Bu nedenle, özellikle ana okulu, kreş ve ilköğretim okullarında okul ilaçlama konusuna daha büyük özen göstermeli, çocukların sağlığını merkeze alarak doğru adımlar atmaya gayret edilmelidir.

Sağlık bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler  ve doğru teknikler ile ilaçlama yapan firmamız  personel seçiminde de çok titiz davranmaktadır.. 7 gün 24 saat hizmet sunan İstanbul ilaçlama firması  uygun fiyat garantisi ile müşteri memnuniyetine katkı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir