Sivrisinek İlaçlaması Ne Zaman Yapılır ?

ilaçlama
ilaçlama

Ağırlıklarından daha fazla kanı taşıyabilecek karın yapısına sahip olan sivrisinek, bazı hastalık ve rahatsızlıkların da sebebi olabilirler. Parazit türü hastalıklara daha çok sebep olan sivrisinek virüs taşımamaktadır. Ancak sebep olduğu hastalıklar ciddi sağlık problemlerini ardında getirdiği için kaliteli şekilde sivrisinek ilaçlama yapılması şarttır.

Glikoza olan ihtiyacı sebebiyle sivrisinek, meyve ve sebzelerden de yararlanır. Geceleri daha çok aktif olan sivrisinek ile mücadele hiç kolay değildir. Çıkardıkları kanat sesleri sebebiyle de çoğu kişi için uykusuzluğun en büyük nedenlerindendir. Hem hastalık hem fiziki rahatsızlıklar nedeni ile sivrisinek ilaçlama yapılmalıdır. Bazı dönemler de daha sık yapılması daha sağlıklı olacak olan sivrisinek ilaçlaması, ihmal edilmemelidir. Mutlaka işinin ehli sivrisinek ilaçlama şirketleri tarafından, ilaçlama yapılmalıdır.

“Sivrisinek ilaçlaması ne zaman yapılır?” sorusuna cevap alındıktan sonra ilaçlama başlatılmalıdır. Kan ile beslenmesi üreme amacı taşımaktadır. Yumurtalarını nemli bölgelere bırakarak, yumurtalarının suya olan ihtiyaçlarını karşılarlar. Yumurtaların larvaya dönüşmesi döneminde ilaçlama uygulanması, çoğalmalarına engel olacak ve zararlarını azaltacaktır. Ayrıca yaşam alanı olarak lağım sularını, bataklıkları, göletleri tercih eden sivrisinek, buralarda yoğun oldukları göz önüne alınarak yapılan ilaçlamalarda, sivrisinek ilaçlama servisleri de daha iyi sonuç alınacaktır.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilen sivrisinek ilaçlaması için, sivrisineğin en aktif olduğu sabah ya da akşam saatlerini seçilmelidir. Sivrisinek ilaçlaması,  çok dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur. Yanlış ilaç kullanılması durumunda, solunum yolu sorunları olmak üzere, alerjilere ve maddi zararlara da sebep olunabilir.

Sivrisinek ilaçlama uygulaması sivrisineklerin nemli ve sulak yerlerde daha sık rastlanmaları göz önünde bulunarak, evde ya da bağ, bahçe gibi yerlerde sivrisineklerin fazlaca görülmeleri durumunda, özellikle bahar ve yaz aylarında yapılacağı bilinmelidir. Yıllardır ciddi çalışma prensiplerine bağlı olarak, uzman çalışma kadromuzla sivrisinek ilaçlama firmaları arasından en fazla tercih edilen firmamız hizmetinizde olmaya devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ile sivrisinek ilaçlama hizmeti gerçekleştirmekte, 7/24 hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir